0_Македонија.ПорталОпштество

Прекин на сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути.

Скопје, 4 февруари 2020 (МИА) – На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути.

Како што соопштија од ЈП Македонијапат прекинот е поради изведување градежни работи (минирање) на делот Пресека-Врбјани. бк/сст/

 

Back to top button
Close
Close