0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Преговорите меѓу УЕФА и ЕКА за новиот формат на ЛШ во завршна фаза

Договорот за новата структура на фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) е во завршна фаза и би требало да биде потпишан во следните две недели, најави денеска првиот човек на италијанскиот првак Јувентус и претседател на Европското здружение на клубови (ЕКА), Андреа Ањели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close