Општински вестиСкопје

Предновогодишна хуманитарна акција на градинката „Сончоглед“

Градинката „Сончоглед“, која е во рамки на ЈДГ „Весели цветови“ од Кисела Вода, во соработка со хуманитарната организација „Св.Спас“, организираше предновогодишна хуманитарна акција на која благодарение на родителите на децата, кои ја посетуваат истата, беа поделени новогодишни пакетчиња и кукли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close