Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Предметот за клевета против Навални продолжува на 12 февруари

Судот во московската област Јужно Медведково денеска за 12 февруари го одложи рочиштето за кривичниот предмет против Алексеј Навални, кој е обвинет за клевета од ветеранот од Големата патриотска војна, Игнат Артеменко, изјави судијката Вера Акимова, пренесоа руските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close