0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Предметот „Империја“ е во фаза на вештачење, вели Јовески

Државниот јавен одбвинител Љубомир Јовески информира дека истрагата за предметот „Империја“ е во тек и дека постапката се наоѓа во фаза на вештачење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close