ХроникаХроника.Портал

Предложени парични казни против 26 лица за непочитување на полицискиот час во Битола

Основното јавно обвинителство Битола до Основниот суд во Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против 26 лица за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик, поради непочитување на полицискиот час во Битола.

Back to top button
Close
Close