0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Предложени 8.000 евра казна за непочитување на полицискиот час за четворица битолчани

Казна од по 2000 евра е предлогот на Основното јавно обвинителство Битола за четири лица кои не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на Република Северна Македонија.

Скопје, 28 април 2020 (МИА) – Казна од по 2000 евра е предлогот на Основното јавно обвинителство Битола за четири лица кои не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на Република Северна Македонија.

Од Јавното обвинителство информираат дека за време на полицискиот час тие биле затекнати како се движат на различни локации во градот, со што го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. бк/са/

 

Back to top button
Close
Close