0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Предложена парична казна за жител на Чаир поради непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице, за кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close