0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

Пратениците денеска во рамки на продолжението на 29-та собраниска седница се очекува да расправаат за Предлог-законот за попис. Тој е ставен како 14-та точка на дневниот ред. Пописот е планирано да се спроведе во првите три недели од април годинава по речиси 18 години пауза. Станува збор за важна статистичка операција имајќи предвид дека последниот попис беше во 2002 година, а најавениот попис во 2011 година, не беше реализиран. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close