Свет

Предизборниот тим на Бајден бара одложување на дебатата

Раководството на кампањата на демократскиот кандидат на американските претседателски избори Џо Бајден побара денеска одложување на претседателската дебата закажана за 15 октомври, имајќи ја предвид одлуката на претседателот Доналд Трамп да не учествува лично на неа, бидејќи е одлучено дуелот да биде виртуелен.

Back to top button
Close
Close