0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Предаден во употреба патот од кочанско Оризари до локалитетот Добра Вода

По завршувањето на изградбата и асфалтирањето, денеска беше предаден во употреба патниот правец од кочанската населба Оризари до туристичкиот локалитет Добра Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close