0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Пред влез во село Костурино во „рено трафик“ полицијата пронашла 28 мигранти

На патниот правец Валандово-Струмица, пред влез во село Костурино, синоќа во 20:45 часот при проверка на патничко возило „рено трафик“ со битолски регистарски ознаки, полициски службеници од Полициска станица Стар Дојран пронашле 28 лица мигранти, а возачот на возилото го напуштил местото на настанот.

Скопје, 4 февруари 2020 (МИА) – На патниот правец Валандово-Струмица, пред влез во село Костурино, синоќа во 20:45 часот при проверка на патничко возило „рено трафик“ со битолски регистарски ознаки, полициски службеници од Полициска станица Стар Дојран пронашле 28 лица мигранти, а возачот на возилото го напуштил местото на настанот.

Од МВР денеска информираа дека мигрантите биле предадени на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Исток за понатамошна постапка. цр/са/

Back to top button
Close
Close