0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитика

Правилно и праведно е што побрзо да почнат преговорите на ЕУ со С.Македонија, порача Пахор

Словенија пред се инсистира за што побрз почеток на преговори со Северна Македонија. Вашата држава направи баш се дури и невозможното за да ги исполни бараните услови, затоа секое одлагање на почетокот на преговори би било неосновано и морално неправедно, а ќе му штети и на авторитетот на ЕУ, дециден е Пахор.

Back to top button
Close
Close