0_Македонија.ПорталПолитика

Правилата се стриктни, постои многу малку простор за злоупотреба на ИПА фондовите, вели Османи

Правилата за примена на ИПА фондовите од Европската комисија се многу јасни и стриктни и има многу малку простор за можни злоупотреби, изјави шефот на дипломатијата Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање дали ќе има посебна комисија за надгледување на распределбата на структурните фондови од ЕУ.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close