0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаОпштество

Правата и благостојбата на работниците – врвен приоритет на Владата

Зачувувањето на работните места, заштитата и унапредувањето на работничките права, зголемување на платите и изминатата година во услови на криза беа врвен приоритет на Владата, рече премиерот Зоран Заев по денешната седница на Економско-социјалниот совет. Наоѓањето решенија, рече, беше можно само низ суштински дијалог со економско социјалните партнери- синдикатите и работодавачите.

Back to top button
Close
Close