0_Македонија.ПорталОпштество

Пратеникот Стерјовски и неговиот колега Гркот Лигораќ Карамело заедно против казните предвидени во законот за попис во Албанија

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција во албанскиот Парламент, Васил Стерјовски заедно со пратеникот од грчкото малцинство, ќе поднесат амандман за укинување на казната во законот за попис во графата за етничка припадност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close