Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пратеник од Нова демократија казнет поради прекршување на рестриктивните мерки

За време на контролата на надлежните органи во Грција за почитување на рестриктивните мерки, во текот на вчерашниот ден, било откриено прекршување од пратеникот на владејачката Нова демократија Милтос Хрисомалис, на кој му била изречена и соодветна парична казна, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close