0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталПолитика

Пратениците расправаат за заем од 179 милиони долари за автопатот Кичево-Охрид

Пратениците денеска на продолжение на 116. седница ја почнаа расправата по Предлог-законот за гаранција од државата за  Договор за заем од 179 милиони долари за дополнително финансирање на автопат Кичево – Охрид којшто ќе се склучи меѓу Експорт - импорт банката на Кина и Јавното претпријатие за државни патишта. Расправата ќе продолжи попладнево во 15 часот по редовната пауза на пратениците.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close