0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пратениците расправаат за дополнувањата на Законот за финансирање на општините

Собранието на Република Северна Македонија во рамки на 21. седница расправа за Предлог на законот за дополнување на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа, по скратена постапка, кој е дел од пакетите антикризни мерки, однсоно, целта е да се обезбедат стабилни приходи и да се олесни работењето на општините во време на КОВИД-19 за 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close