БизнисПолитика

Пратениците расправаа за измените за предлог-законите за служба во АРМ и за данокот на добивка

Во попладневниот дел на 39. собраниска седница, пратениците расправаа за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата на Република Северна Македонија, во прво читање и Предлог на законот за изменување на Законот за данокот на добивка, во прво читање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close