СветСвет.Слајдер

Пратениците од опозицијата го напуштија Законодавниот совет на Хонг Конг

Сите преостанати опозициски пратеници во Законодавниот совет на Хонг Конг најавија дека ќе го напуштат телото откако Владата на кинескиот град отпушти четворица нивни колеги за наводно загрозување на безбедноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close