0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пратениците од АА и Алтернатива предлагаат комисиски амандмани за Законот за државјанство

Комисијата за одбрана и безбедност денеска ја почна седницата на која треба да се одржи амандманската расправа по Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од Алијанса на Албанците и Алтернатива. За законот, според најавите, се подготвени десетина комисиски амандмани, по разговорите на пратениците и претседателите на СДСМ и премиер Зоран Заев и на Алијанса на Албанците и Алтернатива Зијадин Села.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close