Политички партии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од Комисија за образование: Денеска сме на барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

Денес не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала Борис Трајковски во Собранието на Република Македонија во одбрана на Македонската историја....истрајни и цврсти во борбата ИСТОРИЈАТА ДА БИДЕ ПОСЕБЕН ПРЕДМЕТ!

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close