Оригинални текстовиПолитички партии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесат околу 2000 амандмани за да спречат носење на законот за Клинички центар

Денес во Собранието се подготвува една од најголемите пљачки во поновата историја на Република Македонија. Станува збор за Предлог закон за реализација на неколку пати помпезно најавуваниот проект за изградба на нов Клинички центар во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close