ПолитикаПолитички партии

Пратениците на Левица остварија средба со амбасадорот на Франција

Денес, 3 февруари 2021 година (среда), со почеток во 12 часот, во Собранието на Република Македонија (Струшка соба) пратениците на Левица – Димитар Апасиев и Борислав Крмов остварија средба со амбасадорот на Република Франција – Н.Е. Сирил Бомгартнер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close