Политички партии

Пратениците на Левица бараат јавна расправа за Законот за лични карти

Ја известуваме јавноста, дека денес, 19 февруари, пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателката на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, Соња Мираковска, како и до претседателот на Собранието, Талат Џафери, поднесоа БАРАЊЕ за одржување ЈАВНА РАСПРАВА и спроведување на ЈАВНА ДИСКУСИЈА за сензитивниот Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за личната карта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close