0_Македонија.ПорталПолитика

Пратеничката Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе биде дополнителен заменик министер во МИОА

Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција.

Скопје, 3 јануари 2020 (МИА) – Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција.

Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада, која се очекува да биде избрана до полноќ, по оставката на премиерот Зоран Заев. ев/сп/

Back to top button
Close
Close