ОпштествоХроникаХроника.Портал

Прашкаста материја пронајдена во штипскиот затвор

При претрес во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа Затвор Штип кај С.А. од Кочани била пронајдена една ќеса со прашкаста материја.

Back to top button
Close
Close