Svet.SlajderЕвропа

Прага со ултиматум до Москва во врска со протераните дипломати од Русија

Чешката Влада денеска и постави ултиматум на Москва, предупредувајќи ја дека може да протера уште руски дипломати, доколку на чешките државјани протерани од Русија не им биде дозволено да се вратат на работа до утре напладне.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close