Svet.SlajderЕвропа

Прага бара Русија да го напушти просторот што го зазема нејзината Амбасада

Властите во Прага бараат руската амбасада во Чешка да го напушти просторот што моментално го зазема, со површина од 5.000 квадратни метри, што беше дел од паркот Стромовка пред 1968 година, изјави шефот на тој округ Јан Шизински.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close