0_Македонија.ПорталПолитика

Прадхан: Крајната придобивка што може да ја донесе ОВП е да ви помогне да изградите доверба кај граѓаните

Крајната придобивка што може да ја донесе Отвореното владино партнерство е да ви помогне да изградите доверба кај граѓаните и да им овозможите да се борат против негативните појави. Вие веќе имате импресивни реформи. Би Ве поттикнал да продолжите понатаму, без оглед на пречките со кои ќе се соочите, бидејќи бенефитите што граѓаните ќе ги имаат во самиот пристап при преговорите со ЕУ ќе бидат витални за вас, нагласи генералниот директор на Иницијативата Отворено владино партнерство од канцеларијата во Њујорк, Санџај Прадхан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close