0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Познати судиите за клучниот меч против Австрија

На „жолто-црвените“ им треба задолжителна победа против домаќинот, ако сакаат да се надеваат на пласман во следната фаза од континенталното натпреварување.

Виена, 13 јануари 2020 (МИА) – Бојан Лах и Давид Сок од Словенија ќе ја делат правдата на дуелот од групата „Б“ помеѓу Северна Македонија и Австрија од третото коло на Европското ракометно првенство.

На „жолто-црвените“ им треба задолжителна победа против домаќинот, ако сакаат да се надеваат на пласман во следната фаза од континенталното натпреварување.

Дуелот утре се игра во „Штрадхале“ во Виена со почеток од 18:15 часот.

Таг
Back to top button
Close
Close