0_Спорт.ПорталРезултатиТенис

Познати полуфиналните двојки на „Мастерс“ турнирот во Синсинати

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификува во полуфиналето на „Мастерс“ тенискиот турнир во Синсинати (САД) со награден фонд од 6,06 милиони долари. Лидерот во светската ранг-листа го совлада Французинот Лука Пуи со 7:6 (2), 6:1 за 86 минути.

Back to top button
Close
Close