0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Познати полуфиналните двојки на Европското во ракомет

Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка против Хрватска во борба за пласман во финалето и освојување на златото.

Виена, 22 јануари 2020 (МИА) – Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство.

Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка против Хрватска во борба за пласман во финалето и освојување на златото.

Резултати од денес:

Шпанија – Хрватска 22-22
Португалија -Унгарија 34 -26
Норвешка – Словенија 33-30
Белорусија – Австрија 36 -36

Распоред полуфинале:

18.00: Шпанија – Словенија
20.30: Норвешка – Хрватска

Таг
Back to top button
Close
Close