0_Спорт.ПорталФудбал

Познати македонските претставници во квалификациите за еEuro2021

Битолчаните Давид Гаревски и Ташко Илиев ќе ја претставуваат македонската репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на еEURO 2021 година, соопшти вечерва Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close