0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Познати двојките за полуфиналето на Купот на Македонија

Шкендија излегува против Струга, додека Академија Пандев ќе игра со Брегалница.

Скопје, 5 март 2020 (МИА) – Денес беше одржана ждрепката за полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија.

Шкендија излегува против Струга, додека Академија Пандев ќе игра со Брегалница.

Првите натпревари од полуфиналето се играат на 8. април, додека реваншите се закажани за на 6. мај.

Таг
Back to top button
Close
Close