0_Магазин.ПорталСцена

Познатата водителка Керолин Флек почина на 40 години

Последните податоци говорат дека се работи за самоубиство.

Лос Анџелес, 17 февруари 2020 (МИА) – Водителката на познатото американско реално шоу „Љубовен остров“ (Love Island), Керолин Флек почина на 40 години. Последните податоци говорат дека се работи за самоубиство.

Сите на „Љубовен остров“ и продукциската куќа Ај-Ти-Ви се шокирани и тажни од оваа очајно тажна вест. Керолин беше многу сакана членка на тимот на реалното шоу и нашите искрени мисли и сочувство се со нејзиното семејство и пријателите “, изјави претставникот на Ај-Ти-Ви.

Саботната вечерна епизода на „Љубовен остров“, што се емитува секојдневно, се повлекува во чест на смртта на Флек.

Британската ѕвезда ја започна својата кариера како глумица во ТВ-шоуто од 2002 година – „Бо Селета!”, а потоа продолжи во медиумската мрежа на Ај-Ти-Ви, како водителка на емисии како „Јас сум славна личност… Извлечи ме оттука!“, „Факторот Екстра“, „Минута за да освоиш“ и „Вирален допир“. Во 2014 година, таа победи во 12-та сезона на британското шоу за танц „Дојди да танцуваш“ со танц-партнерот Паша Ковалев.

„Љубовен остров“ таа почна го води 2015 година. Пред извесно време таа доби обвинение за физички напад врз Луис Бартон, поради што се повлече од шоуто. Следното рочиште во случајот беше закажано за почетокот на март. си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close