0_Магазин.ПорталПатувања

Познатата Таписерија од Бајо оди на реставрација

Таписеријата долга 70 метри и висока 50 сантиметри, е и вредно уметничко дело и историски документ што опишува како Вилијам Освојувачот го преминал Ла Манш, а потоа и Битката кај Хејстингс во 1066 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close