Останато

Познат составот на македонската репрезентација за ЕП во карате

По завршувањето на Државниот шампионат, викендот во Скопје се одржа „Бергер турнир“ преку кој се дознаа каратистите кои ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство во Гвадалахара, Шпанија:

Back to top button
Close
Close