0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Познат распоредот за одигрување на натпреварите на С.Македонија во Лигата на Нациите

По освоеното прво место во групата од лигата Д на првото издание од турнирот, нашата земја сега се натпреварува во Лига Ц.

Нион, 4 март 2020 (МИА) – По вчерашната ждребка во Амстердам каде С.Македонија ги доби противниците за новиот циклус од УЕФА Лига на Нации, беа одредени и датумите и времињата на одигрување на натпреварите.

По освоеното прво место во групата од лигата Д на првото издание од турнирот, нашата земја сега се натпреварува во Лига Ц.

Со освоено прво место во групата по ова издание на ЛН, би следувала промоција во Лигата Б.

Распоред:

5 септември, 2020 | 15.00 ч. С.Македонија – Ерменија
8 септември, 2020 | 18.00 ч Грузија – С.Македонија
8 октомври, 2020 | 20.45 ч. Естонија – С.Македонија
11 октомври, 2020 | 18.00 ч. С.Македонија – Грузија
13 ноември, 2020 | 20. 45 ч. С.Македонија – Естонија
16 ноември, 2020 | 18.00 ч. Ерменија – С.Македонија

Таг
Back to top button
Close
Close