0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Познат идентитетот на убиената гостиварчанка, осомничениот во бегство

Познат е идентитетот на убиената гостиварчанка. Станува збор за Џ.И. од населбата Бањешница, а осомничен е нејзиниот 67-годишен сопруг Џ.И кој е во бегство.  Случајот го пријавил нивниот 33-годишен син кој утринава околу 6 часот ја нашол убиената во спалната соба со повреди по телото. 

Гостивар, 10 септември 2020 (МИА) – Познат е идентитетот на убиената гостиварчанка. Станува збор за Џ.И. од населбата Бањешница, а осомничен е нејзиниот 67-годишен сопруг Џ.И, кој е во бегство.
Случајот го пријавил нивниот 33-годишен син, кој утринава околу 6 часот ја нашол убиената во спалната соба со повреди по телото.  Според првичните сознанија на Обвинителството, осомничениот со секира и нож ѝ нанел повеќе убодни рани по телото.
Соседите околу 06:30 часот слушнале викотници по што дошле полициски службеници. згм/бак/

Back to top button
Close
Close