0_Спорт.ПорталКошарка

Познат е можниот датум за почеток на новата сезона во НБА

Новинарот на „The Athletic“ и поранешен потпретседател на во Мемфис, Џон Холингер го именуваше можниот датум за почеток на новата сезона во НБА.

Вашингтон, 14 октомври 2020 (МИА) – Новинарот на „The Athletic“ и поранешен потпретседател на во Мемфис, Џон Холингер го именуваше можниот датум за почеток на новата сезона во НБА.

Според изворот, следната сезона може да започне на 18 јануари 2021 година, Денот на Мартин Лутер Кинг, национален празник во САД.

Претходно, во понеделникот, на 12 октомври, заврши сезоната 2019/20 во НБА. Лејкерси станаа сопственици на шампионската титула. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close