Дописници МКДОпштински вести

Позитивни на Ковид-19 здравствен и просветен работник од Кавадарци

Здравствен и просветен работник се меѓу новозаболените во Кавадарци, а две лица починаа со коронавирус. Информацијата за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close