0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Позициите на Јунајтед и Дортмунд за Санчо се приближуваат

На денешните страници, „Сан“ и „Билд“ известуваат дека германскиот тим е подготвен малку да ги намали своите финансиски побарувања и да прифати понуда од 90 милиони фунти плус дополнителни бонуси. Санчо има 20 голови и 20 асистенции во сите натпреварувања од почетокот на сезоната.

Дортмунд, 21 јуни 2020 (МИА) – Манчестер Јунајтед продолжува полека да се приближува кон посакуваниот трансфер на една од sвездите на Борусија Дортмунд Џејден Саннчо, тврдат медиумите во обете држави.

На денешните страници, „Сан“ и „Билд“ известуваат дека германскиот тим е подготвен малку да ги намали своите финансиски побарувања и да прифати понуда од 90 милиони фунти плус дополнителни бонуси. Санчо има 20 голови и 20 асистенции во сите натпреварувања од почетокот на сезоната.

Слична изјава даде и спортскиот директор Мајкл Цорк, кој рече: „Јасно е дека сме загрижени за ситуацијата, но не сакам да ја коментирам во моментов“, рече поранешниот играч на тимот.

Различни новинари блиски до „црвените ѓаволи“ тврдат дека првата понуда на клубот за Санчо до Дортмунд е одбиена, а нејзината вредност била 80 милиони фунти плус уште 20 во бонуси. Се појаснува дека оваа понуда била информативна за германските желби и погледи за ова прашање и англискиот тим не очекувал да биде прифатена.

Таг
Back to top button
Close
Close