БалканБалкан.Портал

Пожарот во магацин со муниција во Северен Кипар под контрола

Пожарот предизвикан од експлозија во магацин за муниција во Северен Кипар се под контрола, соопшти денеска турското Министерство за одбрана.

Back to top button
Close
Close