0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Пожари и поплави во Италија

Најмалку пет луѓе загинаа, а 800 се евакуирани поради пожарот што избувна во близина на италијанското летувалиште Пескара.

Back to top button
Close
Close