0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Пожар во стан во Кочани, оштетени патничко возило и дел од тераса

Патничко возило и дел од тераса на стан се оштетени во пожарот што вчера избувнал на улицата „Маршал Тито“ во Кочани.

Скопје, 27 април 2020 (МИА) – Патничко возило и дел од тераса на стан се оштетени во пожарот што вчера избувнал на улицата „Маршал Тито“ во Кочани.

Полициската станица во Кочани информира дека вчера во раните утрински часови односно во три часот на тераса од стан на улицата „Маршал Титосопственост на 36-годишниот М.Ѓнастанал пожарпри што биле оштетени настрешница на терасасопственост на О.Е.(46) и патничко возило „тојота“, сопственост на Н.С.(45). 

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица во Кочани, а увид на местото извршила увидна екипа од Одделението за внатрешни работи Кочани. вдј/бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close