Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пожар во облакодер во Лондон, ангажирани повеќе од сто пожарникари

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.

Back to top button
Close
Close