0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Пожар во Мичурин

Пред половина час на улицата „Венјамин Мачуковски“, спроти ОУ „Блаже Конески“ во населбата Мичурин во стан на петти спрат избувна пожар кој по брзата реакција на пожарникарите беше изгаснат. Освен вознемирени станари, повредени нема, а причинета е материјална штета.

Скопје, 6 мај 2020 (МИА) –  Пред половина час на улицата „Венјамин Мачуковски“, спроти ОУ „Блаже Конески“ во населбата Мичурин, во стан на петти спрат избувна пожар кој по брзата реакција на пожарникарите беше изгаснат. Освен вознемирени станари, повредени нема, а причинета е материјална штета.

Командантот на Противпожарната единица во Скопје Владимир Симоновски за МИА информираше дека причината за пожарот е електрична инсталација, односно дека е опожарена сушара за алишта.

Интервенирано е со три пожарникарски возила и 11 пожарникари.бк/см/

Пожар во Мичурин

Posted by MИА.mk on Среда, 06 мај 2020

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close