Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пожар во иранското пристаниште Бушер

На најмалу седум бродови во иранското пристаниште Бушер изби пожар, јавија денеска иранските медиуми

Техеран, 15 јули 2020 (МИА) – На најмалу седум бродови во иранското пристаниште Бушер изби пожар, јавија денеска иранските медиуми.

Во пожарот никој не е попвреден.

Од крајот на јуни во близина на ирански воени, нуклеарни и индустриски постројки се случија неколку експлозии и пожари. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close